Compel, Arturia ve Presonus ile birlikte müziğini geniş kitlelere duyurabilmek isteyenler için bir müzik yarışması düzenliyor.

28 Şubat 2019 tarihine kadar, amatör ya da profesyonel tüm müzikseverlerin katılabileceği yarışmayı ilk 3 sırada tamamlayanlar birbirinden değerli hediyelerin sahibi olacak.

katılım koşullarıYarışmacılar 3 dk dan kısa 10 dk dan fazla olmayacak şekilde tarz kısıtlaması olmadan yaptıkları şarkılarını soundcloud üzerinden yarışma görseli ile paylaşıp site üzerinden başvuru yaparak yarışmaya katılacaklardır. Şarkıların yapımında kullanılacak yazılım konusunda bir kısıtlama yoktur.

Puanlama yapılırken %80 jüri , %10 Soundcloud dinlenme rakamı, %10 Soundcloud beğeni rakamları hesaplanarak finalistler seçilecektir. Beğeni ve dinleme satın aldığı tespit edilen yarışmacılar değerlendirme dışı kalacaklardır.

Başvurular arasından 4 Kişi
finalist olarak seçilecek.

Fatih Olorin ile Arturia, Presonus ürünleri ve prodüksiyon püf noktaları ile ilgili workshop düzenlenecektir. Belirlenecek finalistlerden 5 gün boyunca Compel’de haftaiçi günde maksimum 2 saat olmak üzere sadece Arturia ve Presonus ekipmanlarını ve yazılımlarını kullanarak finale kaldığı şarkıyı tekrar oluşturması istenecek.

Finalistler Presonus Studio One kullanarak remixlerini yapabilecekler. Bu remixi hazırlarken kendilerinden en az bir tane Arturia donanım kullanması istenecek. Yazılım olarak sadece Arturia ve Presonus ürünleri kullanılacaktır.

Studio One ve Arturia yazılımları için 60 gün full kullanım haklı sürümler katılımcılara Compel tarafından verilecektir. Bunlar dışında herhangi bir ses ya da yazılım ve donanım kullanımına izin verilmeyecektir. İstanbul dışından finalistler için gerekli kolaylık sağlanacaktır.

program


İlk Başvuru : 4 Şubat 2019, 18.00

Son Başvuru : 28 Şubat 2019, 18.00

Compel Workshop: 16 Şubat 2019

Finalistlerin Açıklanması: 4 Mart 2019

FadeOut Workshop: 16 Mart 2019

Kazananların Açıklanması: 25 Mart 2019

jüriOzan Çolakoğlu

Müzisyen/Prodüktör

Fatih Olorin

Compel

İlker Aksungar

Housekeeper

Kerem Çakıroğlu & Gökhan Doğum

Fadeout Studios

Paul Clarke

Presonus

Michel Nassar

Arturia

ödüller1.lik Ödülü

Fade Out Muzik tarafından
şarkısının yayınlanma şansı.
-
Frndzz Radio Show’da
şarkısının yayınlanma şansı.
-
Presonus Eris E5
Presonus 2I4
Arturia Drumbrute Impact
Arturia Microbrute
Presonus Studio One Pro V4
Arturia V Collection
Arturia Pigments

2.lik Ödülü

Fade Out Muzik tarafından
şarkısının yayınlanma şansı.
-
Frndzz Radio Show’da
şarkısının yayınlanma şansı.
-
Presonus AudioBox 96 Ultimate Studio
Presonus Studio One Pro V4
Arturia V Collection
Arturia Pigments

3.lük Ödülü

Fade Out Muzik tarafından
şarkısının yayınlanma şansı.
-
Frndzz Radio Show’da
şarkısının yayınlanma şansı.
-
Presonus Studio One Pro V4
Arturia V Collection
Arturia Pigments

finalistler


Finalistlerin parçalarını dinlemek için isimleri üzerine tıklayabilirsiniz.
Finalistlerin seçim süreci hakkında;

Öncelikle tüm başvurular jüri üyelerimiz tarafından değerlendirilmiş, hatta bu konudaki hassasiyetimiz nedeniyle değerlendirme süresi uzatılmıştır (Yarışmaya son iki günde 141 olmak üzere toplamda 274 başvuru olmuştur). Yarışma jürisi finale kalan şarkıları belirlerken tatmin edici prodüksiyon kalitesinin yanı sıra, şarkılardaki orijinalliği ve yarışmacının sergilediği yaratıcılığı da dikkate almıştır.

Bu kriterler doğrultusunda yarışmacılara daha adil bir yarışma ortamı sağlayabilmek ve amatörlere daha fazla şans tanıyabilmek adına Compel 30. Yıl Müzik Prodüksiyon Yarışması için sıfırdan bir prodüksiyon ya da orijinal bir fikirle şarkısını hazırlayan yarışmacılar, prodüksiyonu yeterli fakat günlük hayatta sıklıkla karşılaşılabilen şarkılara nazaran bir adım öne çıkmıştır.

Jüri üyelerimiz birbirlerinden bağımsız olarak, belirlenen kriterlere uygun şarkıları Prodüksiyon + Orijinallik, Sadece Prodüksiyon ve SoundCloud Dinlenme (%10) + Beğeni (%10) başlıkları altında değerlendirmiştir. Tüm jüri üyelerimizin değerlendirme formlarının birleştirilmesi sonucunda da en yüksek puanı alan 4 yarışmacı finalist ilan edilmiştir.

Saygı sınırları içerisinde tüm görüşlere açık olduğumuzu belirtir, bu vesile ile Compel 30. Yıl Müzik Prodüksiyon Yarışması'na gösterilen yoğun ilgi için tekrar teşekkürlerimizi sunarız.