Üye Giriş  |   Yeni Üyelik  |   Şifremi unuttum !  
Üye Giriş

Lütfen e-postanızı ve şifrenizi giriniz!
Compel
Drop Down Menu
 
 
HOPARLÖRLER -> GENELEC
 
Drop Down Menu
Ödeme Kolaylıkları
Sipariş, ödeme, taksit ve kargo bilgileri için ödeme sayfamızı ziyaret ediniz.
 
GENELEC 8260A Hoparlör
120/120/150 Watt DSP`li Coaxial sürücülü monitör (çift)
facebook\'ta paylaş twitter\'da paylaş
46,984 TL
(KDV dahil)
7,990 EUR + KDV
46,984 TL (Havale ile)

 Yeni 8260A 3 yollu DSP sistemi karmaşık yapılı bir kasaya entegre edilmiş, ses amplifikasyonu konusunda büyük ilerlemeler içeren, eletro-akustik tasarımında bir baş yapıttır.

Genelec MDC™ Minimum Diffraction Coaxial Mid/High sürücü teknolojisi profesyonel aktif stüdyo monitörlerindeki ses kalitesini mükemmelleştirme yolunda büyük bir adım atılmasını sağlamıştır. Coaxial sürücü tasarımındaki bu devrim hem akustik eksen üzerinde hemde dışında çok daha doğru stereo imaj ve iyileştirilmiş ses kalitesi sunmaktadır. İnanılmaz derecede düzgün olan frekans cevabı benzersiz bir berraklık ve müziğin derinliklerindeki en ufak detayların algılanabilmesini sağlar.

8260A aktif monitör Dünya'sında ilk kez bir coaxial sürücüyü (MDC™) modern bir waveguide teknolojisi (DCW™) ile birleştirerek sürücülerin çift olarak birbirleri ile uyumlu bir şekilde tüm frekans bandı boyunca çalışabilmeleri sağlar ve aynı zamanda çakışan mid/yüksek frekans kaynak noktası elde edilmesini garantiler.

TEC ödüllü 8200 serisinin bir üyesi olarak 8260A, crossover filtreleri, sürücü EQ'ları, sürücü konumlama ayarları, oda akustik cevap düzenlemeleri, kalibrasyon ve EQ ilişkili uzaklık kompanzasyon gecikmeleri gibi tüm hoparlör fonksiyonlardan sorumlu olan Genelec DSP sinyal işleme teknolojisine sahiptir.

Genelec Loudspeaker Manager™ (GLM™) yazılımı tüm bu fonksiyonları yerine getirerek 8260A'nın 8200 serisi DSP monitörler ve 7200 serisi subwoofer'lar ile aynı setup içerisinde kullanılabilmesini sağlar. Genelec AutoCal™ otomasyonlu oda kalibrasyon ve ses sistemi düzenleme metodu sayesinde karmaşık ve değişken oda ortamlarında çok kanallı sistemlerin son derece hassas bir şekilde kalibre edilmesine olanak tanır.

8260A, yansımaları önleyen ve mükemmel bir ses imajı sağlayan, akustik olarak optimize edilmiş yuvarlatılmış kenarlara sahip dökme Aluminyum'dan imal, Minimum Diffraction Enclosure™ (MDE™) kasa ile üretilmektedir. Bu son derece dayanıklı kasa her türlü titreşime karşı bağışıklıklıdır. Her 8260A Iso-Pod™ (Isolation Positioner/Decoupler™) adı verilen ve monitörleri bulundukları yüzeyden izole ederek oluşan sesin renklenmesini önleyen bir tabana sahiptir. Her türlü ortamda rahatlıkla kullanılabilmesi açısından 8260A'nın arkasına entegre edilmiş olan ve farklı yer ve masa üstü ayaklara monte edilmesini sağlayan yuvalar mevcuttur.

Genelec'in 8260A özel sitesi için tıklayın.
Ödüller  
Pro Audio Review tarafından 2009 PAR excellence ödülüne layık görülmüştür. Bu ödül 127. AES fuarında tanıtılan ve dikkate değer yeni ürünlere verilen bir ödüldür.
MIX Magazine AES 2009 top 20 hits
8260A monitöring dalında Resolution dergisinin 2010 ödülünü kazanmıştır.
8260 A, Audio Media dergisinin her sene kendi alanlarında benzersiz olan ve devrim yaratan ürünlere verilen "yılın ekipmanı" (2010) ödülünü kazanmıştır
2010 "Technical Excellence & Creativity" ödülünü "Outstanding Technical Achievement, Studio Monitor Technology" dalında kazanmıştır.
Her sene Frankfurt Musicmesse'de verilen MIPA ödülünü 2011'de en iyi stüdyo monitörü dalında kazanmıştır.


TEKNİK ÖZELLİKLER
Giriş Formatı Analog / Dijital
Giriş Word Length 16-24 bit  
Dijital Giriş AES/EBU  
Konnektör tipi XLR  
SPL
Kısa süreli RMS @ 1 m >= 113 dB SPL
Alınan maksimum güç (stereo) >= 123dB SPL @ 1m
Hoparlörler
Bass 10"
Midrange 5" laminat cone
Treble 3/4" coaxial al dome
Crossover frekansları 490 Hz, 3.0 kHz
Serbest alan frekans cevabı ± 2.5 dB 29 - 21 kHz (± 1 dB)
Amplifikatör gücü (kanal başına)
Bass 150 W
Midrange 120 W
Treble 120 W
Kabin boyutları (Y x G x E)
mm 570 x 357 x 347 mm
Amplifikatör boyutları * (Y x G x E)
mm Kabine entegre edilmiştir.
Kabin Ağırlığı 27.5 kg
Amplifikatör Ağırlığı * -


ÜRÜN DETAY GÖRSELLERİ


  Site içinde yeralan tüm metin, resim ve diğer içeriğin hakları COMPEL MÜZİK AŞ'ye aittir. Başka bir ortamda kaynak gösterilse dahi izinsiz kullanılamaz. Gizlilik  
  Compel Müzik Anonim Şirketi | V7.10 | 2018 | Designed by Compel