Bayi Giriş   |  Üye Giriş  |   Yeni Üyelik  |   Şifremi unuttum !  
Üye Giriş

Lütfen e-postanızı ve şifrenizi giriniz!
Bayi Giriş

Lütfen bayi kodunuzu ve şifrenizi giriniz!
Compel
Drop Down Menu
 
 
SES KARTLARI -> APOGEE
 
Drop Down Menu
Ödeme Kolaylıkları
Sipariş, ödeme, taksit ve kargo bilgileri için ödeme sayfamızı ziyaret ediniz.
 
APOGEE Ensemble Thunderbolt
30 x 34 I/O, Thunderbolt 2 Profesyonel ses kartı
facebook\'ta paylaş twitter\'da paylaÅŸ
47,777 TL
(KDV dahil)
3,119 USD + KDV

 


Yepyeni Apogee Ensemble, üstün ses kalitesi, en düşük latencey performansı ve kapsamlı stüdyo foksiyonalitesi sunan piyasadaki ilk Thunderbolt 2 arabirimli sas kartıdır. Ensemble'da 8 adet Advanced Stepped Gain™ teknolojili mikrofon preamplifikatörü, talkback'li monitor kontrol katı, ön panel Gitar I/O, iki kulaklık çıkışı ve dijital giriş / çıkış dahil olmak üzere toplamda 30 x 34 I/O bulunmaktadır.

2007'de orijinal Ensemble ilk piyasaya sürüldüğünde kullanışlılık, basitlik ve sound kalitesinde yeni standartlar oluşturmuş, stüdyo arabirimlerinin kapasitelerini yeniden tanımlamıştır. Piyasaya çıktığı yıl Dijital Audio Teknolojisi alanında TEC ödülünü alan Ensemble binlerce hit prodüktörünün ve artistin seçimi olmuştur. Bugün Apogee, 30 yılı aşkın dijital audio tecrübesini yeni teknolojik buluşlar ve ilerlemeler ile birleştirerek Ensemble'ı yeniden tasarlamış ve müzik yapım teknolojisi dünyasına sunmuştur.

Apogee'nin en iyisi

Thunderbolt'un gücü


Apogee'nin tüm endüstri tarafından kabul gören buluşları ve devrim yaratan yeni özellikleri ile Thunderbolt teknolojisini birleştiren yeni Ensemble, profesyonel stüdyo ses kartlarında yeni standardı oluşturmaktadır.

Göze çarpanlar:
 • Advanced Stepped Gain devreli, 75 dB kazançlı 8 Mikrofon preamp
 • Ultra düşük gecikmeli Thunderbolt bağlantı (1.1 ms Roundtrip)
 • Ön panelde Class A JFET girişli 2 gitar girişi, dual mode re-amp çıkış
 • Dahili mikrofon ve kontrol düğmeli Talkback fonksiyonalitesi
 • 2 PurePower kulaklık çıkışı
 • Ayrı ayrı atanabilen 10 analog çıkış
 • Premium Apogee dönüştürücülü 16 analog çıkış

1 Nisan 2016 tarihinden itibaren ONE, Duet, Quartet ve Ensemble Waves indirimleri ile geliyor. Bu ürünlerden herhangi birini satın aldığınızda:
 • Waves plug-in bundle'larında %35 veya tek tek waves plug-in'lerinde %25 indirim ile
 • 100 USD'lik indirim kuponu
  Bu indirim kuponu herhangi bir bundle'ın en fazla %50'si veya tek bir plug-in'in %25'ini karşılayacak şekilde kullanılabilir. Bu kupon çoklu plug-in indirimleri ile kullanılamaz.

Yüksek hızlı Thunderbolt 2 performansı


Apogee yeni Ensemble için 32-sample buffer size ve 96 kHz'te inanılmaz bir 1.1 ms round-trip gecikme sağlayan devrim yaratacak yeni bir sürücü tasarladı. Bu sayede plug-in kullanılsa dahi rahatlıkla DAW üzerinden dinleme yapılabilmektedir. Yüksek buffer size'larda dahi Ensemble'ın düşük gecikmeli tasarımı sayesinde daha fazla güce ihtiyacınız olduğunda hızdan feragat etmek zorunda kalmayacaksınız.


Peki bu nasıl oluyor ? Sürücü'nün kullandığı ve doğrudan Ensemble'ın donanımında bulunan "Logic" devresi üzerinde çalışan Direct Memory Access (DMA) motoru Mac bilgisayarınızın hafızasına doğrudan bilgileri yazabilmektedir. Bu işlemler Mac bilgisayarınızın CPU'sundan bağımsız olarak gerçekleştiğinden sürücü asla güçten düşmez ve çok büyük miktarda bilgiyi son derece hızlı olarak iletebilir. DAW'ınızın çıkışından D/A dönüştürücülerine gelene dek kullanılan full 32-bit sinyal yolu sayesinde ses sinyalleriniz kulaklık veya hoparlörlere ulaşıncaya dek herhangi ek bir işleme gerek duymaz. Bunun anlamı da gerçek hayatta inanılmaz bir performans ve şeffaf bir sound elde edilmesidir.
 • Plug-in'ler ile birlikte DAW üzerinden dinleme yapabilme
 • Bilgisayarın gücünü kullanmayan DMA motoru
 • İnanılmaz perfomans sağlayan 32-bit sinyal yolu

Kusursuz ses kalitesi


İster 1980'lerde tasarladıkları butik "brickwall filtreler" ister güncel Symphony I/O sistemleri söz konusu olsun, Apogee'nin dönüştürücü teknolojisi 20 yılı aşkın bir süredir endüstri standartlarını belirlemektedir. Ensemble Thunderbolt işte bu benzersiz teknoloji üzerine kurulmuştur. Özenle seçilen ve test edilen komponentler ve yepyeni yüksek performanslı devre tasarımları ile Ensemble Thunderbolt'un A/D D/A dönüştürücüleri bir önceki sürümüne oranla ciddi şekilde iyileştirilerek daha yüksek dinamik, daha düşük distorsiyon ve nerede ise sıfır gürültüye sahip olması sağlanmıştır.


Tüm bunların üzerine Ensemble Thunderbolt'ta kullanılmaya başlanan Time Domain Jitter yok edicili ESS Sabre32 32-bit Hyperstream D/A devresi ile inanılmaz derecede berrak, jitter'siz playback sağlanmıştır. Bir önceki nesil 24-bit teknloji ile karşılaştırıldığında ESS Sabre32 D/A dönüştürücülerinin 32-bit filtre işlemcisi şaşırtıcı derecede düşük distorsion / gürültü ve geniş bir dinamik sağlamakta ve Apogee'nin ünlenmiş olduğu şeffaflık ve kalitesini bir ileri seviyeye taşımaktadır. Apogee ESS Sabre32 D/A dönüştürücülerini pro audio ürünlerinde kullanan ilk üreticilerdendir.
 • Güncellenmiş A/D dönüştürücüler ile ultra-temiz kayıtlar
 • ESS Sabre32 D/A ile kristal berraklığında playback
 • 32-bit filtreler ile düşük distorsiyon ve geniş dinamik alan

Dinamik olarak optimize edilen Mikrofon preamplifikatörleri


Ensemble Thunderbolt, Apogee'nin Advanced Stepped Gain tasarımlı 8 adet mikrofon preamplifkatörünü barındırır. Bu dinamik olarak optimize edilen devreler daha büyük band genişliği, ultra-düşük gürültü ve sıfır distorisyon'u 75 dB'lik temiz bir kazanç ile birlikte sunar. İster deli bir davulcuyu ister en hassas klasik müzik enstrümanını kayıt ediyor olun Ensemble gerçeğin 3 boyutlu etkisini koruyacaktır.

Eğer uzun zamandır bir Apogee kullanıcı iseniz Apogee AD/DA dönüştürücülerin Softlimit'siz olmayacağını bilirsiniz. 1992'de AD-500 ile tanıtılan Softlimit teknolojisi sayısız platinyum plak ödüllü parçada kullanılmıştır. Softlimit, distorsiyona sebep olan dijital clipleri sinyalin A/D dönüşümünden önce anında yuvarlayarak bozucu etkilerini yok etmektedir. Bu işlem size daha fazla headroom sağlamakla kalmaz kayıtlarınıza teyp sıcaklığı da kazandırır. Yeni Ensemble Thunderbolt'ta bu benzersiz teknoloji parmağınızın altında dilediğiniz zaman kullanıma hazırdır.
 • 75 db'lik temiz kullanılabilir kazanç
 • Derinlik, detay ve boyut yansıtan preamplifikatörler
 • Dijital clip önleyen Soft Limit

Geniş Giriş / Çıkış imkanları


Ensemble Thunderbolt'ta o kadar çok giriş / çıkış vardır ki her ne şekilde çalışıyor olursanız olun hiç bir zaman sıkıntı çekmezsiniz. Dört combo ve dört XLR giriş ile 8 adete kadar mikrofon, harici preamp veya her türlü analog ekipman bağlayabilirsiniz. Aynı zamanda sunulan 10 atanabilir line out (iki balanslı monitor çıkış ve 8 balanslı line çıkış) çok farklı iş akışlarına cevap verebilir. Son olarak iki bağımsız kontrollü kulaklık çıkışı, iki hardware insert, 18 kanal Dijital I/O, wordclock giriş ve çıkış ile birlikte Ensemble Thunderbolt her türlü kullanıma uyum sağlayabilir.

Günümüzdeki teknoloji ile her ne kadar sınırsız sayıda gitar amp simülasyonu olsa dahi hiç biri gerçek bir amp sound'unu verememektedir. Ensemble Thunderbolt'un özel gitar girişlerindeki "bootstrapping" tasarım kullanan Class A JFET devreleri gitarınızı ultra-yüksek empedans ile yükleyerek gitarın tüm ton ve harmonik karakterlerini yakalamanızı sağlar. Re-amp çıkışları ile herhangi bir empedans uyumu veya seviye problemi kaygınız olmadan kolaylıkla stompbox'larınızı kayıt ortamınıza dahil edebilirsiniz.
 • 4 combo ve 4 XLR girişi
 • Her türlü uygulamaya cevap verecek şekilde konfigüre edilebilen 10 balanslı line çıkış
 • Özel yapım gitar girişleri

Çift yüksek hassasiyetli ekran ile tüm giriş / çıkış detayları


İki yüksek çözünürlüklü OLED ekran sayesinde kayıt için kritik önem taşıyan tüm görsel bilgiler karşınızda. Bilgisayara bakmaya gerek kalmadan tüm seviyeleri, gruplamaları, polarite, mute, phantom power ve soft limit bilgilerini tüm giriş çıkışlar için görebilirsiniz.


Seçim düğmeli giriş kontrolü ve controller düğmesi


Ensemble önemli olan tüm kayıt ve dinleme fonksiyonlarına ulaşımı çok kolaylaştırmıştır. Giriş seviyelerini ayarlamanız için tek yapmanız gereken dilediğiniz giriş kanalı düğmesine bastıktan sonra input controller düğmesi ile seviye ayarını yapmaktır. Tüm giriş seçim düğmeleri LED ışıklandırmaya sahiptir. Seçili düğme diğerlerinden daha parlak yanarak seçimi gösterir. Seçim düğmesine basılı tutarak giriş tipi, 48 Volt, Soft Limit, guruplama, polarite ve high-pass filtre gibi diğer özellikleri ayarlayabilirsiniz.

Dinleme ve çıkış Kontrolleri
Ensemble üzerindeki "Monitor Control" katı her türlü dinleme ihtiyaçlarına -ek herhangi bir cihaz gerektirmeksizin- karşılık verecek şekilde kapsamlıdır. İster 1/4" monitor çıkışları ister 3 set stereo hoparlör çıkışlarını ya da isterseniz 5.1 surround sistem dinlemeyi seçin. Hoparlörlerinizin ve kulaklıklarınızın seviyelerin ön panel düğmelerinden veya Maestro yazılımından veya Mac bilgisayarınızın volume kontrollerinden ayarlayabilirsiniz.

 
Atanabilir düğmeler
A, B, C ve D olarak adlandırılmış olan atanabilir düğmeler ile "Talkback", "Mute", "Dim", "Sum to Mono", "Clear Meters" veya "Speaker ser seçimi" gibi özellikleri kullanabilirsiniz. Her düğme dilediğiniz fonksiyona Masetro yazılımı üzerinden atanabilir.

TalkBack
Ensemble üzerinde son derece kullanışlı bir talkback sistemi mevcutttur. İster üzerindeki ister harici bağlayabileceğiniz bir mikrofon ile kulaklık veya line çıkışlara yollama yapılabilir. Maestro yazılımından veya atanabilir düğmeler talkback işlevi görebilirler.TEKNİK ÖZELLİKLER

Mic Pre  
  Kazanç 75 dB
  EIN: 129 dB(un-weighted) @ 60 dB, 150 Ohm giriş
  Max giriş seviyesi: +20 dBu
  Giriş empedansı: 3 KOhm
Hi-Z    
  Max giriş seviyesi: 14 dBu
  Giriş empedansı: > 2 MOhm
A/D Dönüşüm  
  Max giriş seviyesi: + 20 dBu (+4dBu ref)
  Max giriş seviyesi: +6 dBV (-10dBV ref)
  Giriş empedansı: 5 KOhm
  Frekans cevabı: 20 Hz - 20 kHz +/- 0.2 dB (@ 44.1 kHz)
  THD+N -110 dB (@96 kHz)
  Dinamik alan: 114 dB (A-weighted)
D/A Dönüşüm  
  Max çıkış seviyesi: + 20 dBu (+4dBu ref)
  Max çıkış seviyesi: +6 dBV (-10dBV ref)
  Çıkış empedansı: 90 Ohm
  Max kulaklık çıkış: 19 dBu
  Gitar çıkış Empedans balanslı / max seviye 14 dBu
  Frekans cevabı: 20 Hz - 20 kHz +/- 0.05 dB (@ 44.1 kHz)
  Dinamik alan: 123 dB (A-weighted)
  Rel. THD+N -114 dB (@96 Khz)


ÖZELLİKLER

Yüksek hızlı Thunderbolt 2.0 Mac ses kartı
Analog giriş 4 adet Combo mic/line/ens giriş
  2 adet 1/4" balanslı insert
  XLR Mic/Line giriş
  2 adet 1/4" Hi-Z giriş
Dijital Girişler  
  OPTIK giriş
  ADAT 16 kanal (44.1 / 48 kHz) Toslink
  SMUX 8 kanal (88.2 / 96 kHz) Toslink
  SPDIF 4 kanal ( 96 kHz) Toslink
  COAX giriş: 2 kanal S/PDIF (192 kHz) RCA
  Word Clock BNC
Analog Çıkış  
  2 adet 1/4" balanslı monitor çıkış
  8 adet balanslı line çıkıs (DSUB)
  2 adet 1/4" bağımsız kulaklık çıkış
  2 adet 1/4" dual mode gitar/enst çıkış
Dijital Çıkışlar  
  OPTIK çıkış
  ADAT 16 kanal (44.1 / 48 kHz) Toslink
  SMUX 8 kanal (88.2 / 96 kHz) Toslink
  SPDIF 4 kanal ( 96 kHz) Toslink
  COAX çıkış: 2 kanal S/PDIF (192 kHz) RCA
  Word Clock BNC
A/D ve D/A dönüşüm 24 bit / 192 kHz

 


 

ÜRÜN DETAY GÖRSELLERİ


  Site içinde yeralan tüm metin, resim ve diğer içeriğin hakları COMPEL MÜZİK AŞ'ye aittir. Başka bir ortamda kaynak gösterilse dahi izinsiz kullanılamaz. Gizlilik  
  Compel Müzik Anonim Şirketi | V7.20 | 2020 | Designed by Compel